Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi dendiğinde ilk akıla gelen her zaman Instagram'dır. Instagram'ın görsele daha yatkın olması insanlara daha cazip gelir. Peki gerçekte sosyal medya yönetimi nedir?

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi sadece Instagram'ı kapsamazken, daha çok bu mecra üstünden yürümektedir. Twitter ve Facebook gibi sosyal medya mecralarından da kurumunuzu tanıtabilirsiniz. Kurumunuzu sosyal medya üzerinden tanıtırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kitleniz. Kitlenizin yaş aralığı, sosyal ve ekonomik durumu gibi kriterler sizin için hayati önem taşır. Kurumunuzun sosyal medya hesabını açmaya karar verdiniz, kitlenizi ve kitlenizin özelliklerini biliyorsunuz. Şimdi sıra yaptığınız işe uygun mecrayı bulmakta. Örnek; bir haber siteniz var. Bu haber sitenizin sosyal medya yoluyla kullanıcılarını artırmak istiyorsunuz. Sitenizi kullanan bir kısım kullanıcıdan kitlenizin durumunu (yaş aralığı sosyal-ekonomik durum vs.), kullandıkları mecrayı tahmin edebiliyorsunuz. İşte sosyal medya hesabınızı nerede açıp, nasıl dizayn edeceğiniz bu seviyede ortaya çıkıyor. The SeoFacts, sizi bu gibi durumlarla uğraştırmayan ve profesyonel olarak sosyal medya hesap yönetimi, SEO metin tasarımı ve reklamlarınız için video-görsel tasarım yapan bir firmadır. Ezberci yönetim yapan sayfaların tersine The SeoFacts, yönetimini yaptığı sosyal medya hesaplarınızın dinamiklerini anlayarak, buna uygun içerikler tasarlar.

Sosyal Medyada Kurumsal Kimlik

Farklı piyasalarda mevcudiyet gösteren firmaların büyük bir çoğunluğunun aynı performansı sosyal medyada gösteremediğini görüyoruz. Bunun en büyük sebeplerinden biri kurumsal kimlik kaygısı gütmeden satış odaklı çalışmaları. İnsanların sizin mal ya da hizmetlerinizi kullanabilmeleri için ilk olarak sizin hakkınızda bir kanıya ve konuma ulaşmaları gerek. Bu kanı ve konum da ancak kurumsal kimlik oluşturmakla oluşuyor. Kurumunuzun kimliğini oluştururken isim, renk, tasarım gibi etmenlere azami dikkat göstermeniz ve kimliğinize uygun bir işiniz olması gerekiyor. Kurumsal kimlik ayrıca kurumunuzun bir konumu olmasına da yardımcı oluyor. Kurumsal kimlik çalışması yaptığınız sosyal medya hesabınızın kitlesine dikkat gösterip, onlara uygun içerik paylaşımı yapmanız gerekiyor.